Mis on minu fotokotis

See postitus on pigem neile fotograafidele, kes on alati mõelnud, et millega see Riina küll pildistab ja mis tal seal fotokotis on.

 

Noh tegelikult ega ma ei valeta, seda küsimust on minult mitmeid kordi küsitud.

 

Minu kaameraks on Canon 5d Mk III, mis on mind ilusti juba paar aastat teeninud.

 

Mul on üldiselt igasugu tehnikavidinatega oma teema- need lihtsalt keelduvad minu läheduses töötamast, siis minu kaamera aga oma energiaga on minu tehnikavastasest energiast 100ga üle ja töötab ilusti.

Kuna mul mahub kotti kaamera ja 3 objektiivi siis on minuga kaasas veel Sigma 50mm F1.4 ART DG HSM, see on objektiiv, mida kasutan 90% oma piltide loomisel.

 

Kui aga minu juurde satub klient, eriti pikkade jalgadega, keeran ette Sigma 35mm F1.4 ART DG HSM. Lähivõtted ja mõned portreed teen Canon EF 100mm f/2.8 Macro USM iga.

 

Nagu fotograafidel ikka, nii ka minul muutuvad lemmikud. 2 aastat tagasi kasutasin enamjaolt Canon EF 85mm f/1.8 USM objektiivi, aga nüüd pole ma seda vist üle aasta puutunud. Aga maha ka ei müü, sest mine tea- äkki tahan veel kasutama hakata.

 

Oma tehnika ostan tavaliselt kas 35mm e-poest või www.amazon.de poest. Vaatan kumb soodsamalt pakub ja tellin.

 

Aga soovitan osta tehnikat ka järelturult. Üldjuhul fotoga tegelevad inimesed hoiavad oma objektiive ning müüvad neid pigem põhjusega, et ollakse tüdinenud ning soovitakse midagi uut.

 

Mul on samuti see soov alati kuklas närimas.  Unistan Canoni 70-200 torust, et luua maagilisi õuepilte. Canoni 200mm torust ei julge ma unistada ning lepiksin ka Canoni 135mm-se toruga.

 

Tegelikult mul ei olegi sellist 100% kiindumust Canonile- väga vabalt oleks võinud minu esimeseks kaameraks olla ka Nikon. Kindlasti teevad nad seal Nikonimaal häid kaameraid.

 

Aga olen raudselt Sigma objektiivide usku!

 

Tegelikult oleks ma soovinud, et keegi oleks mulle öelnud, et Riina, kui tahad pildistamisega raha teenima hakata ja täpselt ise ka veel ei tea et mida ja kuidas siis kogu raha ja osta täiskaaderkaamera (I am sorry aga poolkaadriga mina ilusaid pilte välja võluda ei oska!) ja Sigma art 50mm objektiiv. Ja rohkem polegi vaja!

 

Kotist leidsin veel, Yongnuo välgu (odav ja töötab hästi), phottixi välgusaatjad, akulaadija, varuaku, pult, mälukaardid, patsikumm ja klamber, visiitkaarid, patareid, peavalutabletid (kui tunnen et peavalu tulemas siis pean tegutsema kiirelt- muidu pilti ei saa), natuke kreemi, midagi magusat ja mängukaardid (need sain kunagi kingituseks ja olen korra ühel shoodil kasutanud).

 

Väike tutsakas tülli kulub ka vahel marjaks ära- mulle meeldib läbi tülli pildistades luua selliseid unenäolisi ja sensuaalseid pilte.

 

Ja muidugi mu kott- mulle väga meeldib. Disain, mugavus ja mahutavus. Supervalik Firmcam Gleannbag

 

Ja kui sa soovid rohkem teada ja minult õppida siis leiad ehk endale midagi sobivat minu poolt pakutavate koolituste seast SIIT

 

Eelmine Jõulukingiks sensuaalsed pildid
Järgmine Miss Friday- aktiseeria

Leave a comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.