Maret

Tere!

Aitäh, et käite minu blogis lugemas ja uudistamas ning mulle kaasa elamas. Nagu osad teist juba teavad on mul olnud võimalus katsetada Sonya7rIII kaamerat ja paari objektiivi. Nimelt olen kohas, kus vana kaamera vajab välja vahetamist ja nüüd uuringi oma variante.

Ehk siis, mul oli katsetamiseks vaja teha üks väikene shoot.

Kuna olen äärmiselt mugav inimene ja hea meelega oma nina linna üldse ei topiks siis kirjutasin eile oma valla kaunitarile, Maretile ja kutsusin katsejäneseks.

Rääkisime veel outfiti ideed läbi, mina mõtlesin, et Maretil võiks mingi erk müts peas olla, et sellel hallil ja pimedal sügis-talvisel päeval kuidagigi pildil välja paistaks. Maret sai muidugi aru, et ma rääkisin kampsunitest, et neid tal igat värvi… mulle sobis!

Aga ennem, kui piltide juurde jõuame siis natuke nalja ka. Oleme juba Pirita muulil ja ütlen Maretile, et ära veel mantlit ära võta, ma vaatan, kuidas need nupud siin kaamera peal töötavad, et mis nupuga ava muuta saab. Noh vaatasin mitu minutit ja kurat meelde ei tule… ihihi. Läksime siis tuulevarju, natuke vaatasin messengeri sõnumivahetust, mis mul eelmisel õhtul Sony kaamera fänniga oli ja sealt ka infot ei leidnud ja siis vaatasin kaamerat natuke tähelepanelikumalt ja leidsin koha üles.

Kogu pildistamine kestis vast 10 minutit, üritasin keha keeles Maretile juhiseid anda, sest tuul oli nii vali ja mind ei olnud kuulda, ja siis veel n.ö tundmatu kaamera.

Eile, kaamera setinguid näppides keerasin asjad nii, et kaamera näitaks kohe peale pildistamist pilti ekraanil… noooh ta näitas seda ka viewfinderis ja ma põhimõtteliselt lihtsalt klõpsisin ja Maret oli ootamatult juba kaadrist väljas… Aga teate, mulle endale nii meeldivad need täitsa “suvalised” kadreeringud, sest ma tavaliselt olen ju pedant ja teen kõike enamjaolt reeglite järgi.

Luban endal olla pisut mässaja ja katsetada uusi asju.

Ahjaa, tänu ühele minu armsale kliendile, kes andis mulle väga head tagasisidet minu töötlemise kohta on tänased pildid täitsa töötlemata- nii saabki paremini aimu milleks see kaamera ja zeiss135mm objektiiv võimelised on.

Ütlen ausalt- I AM IN LOVE!!!

Aitäh sulle kaunis Maret, et olid mulle võrratuks modelliks!

Minu päike tänasesse pimedasse päeva!

Eelmine Sügisene beebiootus
Järgmine Valguse- ja varju mängu pildistamised

Comments are closed.