6 kuuline koolitus alustavale fotograafile- I lend

Mõtlesin, et teen ühe väikese tagasivaate oma 6 kuud kestnud koolitustesarjale.

 

See koolitus on siis mõeldud alustavatele fotograafidele, kes soovivad end fotoalaselt täiendada ning õppida lihtsaid (vahel ka pisut keerulisemaid) põhitõdesid fotograafia kohta.

 

Meie esimene kohtumine oli juba 2016 oktoobri lõpus, kus tutvusime ning rääkisime kõigest.

 

Meie punt oli justkui kokku loodud, omavaheline klapp oli hea ja usun, et jääme suhtlema ka edaspidi.

 

Koolitusel osales täiesti erineva taseme ja käekirjaga inimesi.  Oli neid, kes juba pikemalt tegelenud, neid kel soov tegelema hakata ja ka neid, kel juba oskused olemas, kuid soovisid veel mõnel alal endid kindlamana tunda.

 

6 kuu jooksul kohtusime kord kuus, kus siis pildistasime koos, töötlesime ja rääkisime muust olulisest, kuidas fotoalal paremini läbi lüüa.

 

Samuti sai iga õpilane omal valikul minu ühele enda sessioonile kaasa, kus siis abistasin pildistamisel, aitasin juhendada ning andsin omapoolseid soovitusi.

 

Lisaks kord kuus koos pildistamisele, said õpilased ka koduseid ülesandeid, üldjuhul vastavalt kuu teemale.

 

Minu enda lemmikuks koduseks ülesandeks oli tänavafotograafia sugemetega pilt. Ehk siis oli vaja minna tänavale ja sealt üks vinge hetk tabada.

 

Nii mõnigi meist sai sõimata, nii mõnigi pidi mitmel päeval järjest käima, et see õige pilt ära tuua, aga usun, et see andis kõigile ühe väga vinge kogemuse.

 

Ka mina ise tegin võimalusel kodused ülesanded kaasa ja vot see tänaval õige hetke tabamine oli omamoodi paras väljakutse. No ei julge niimoodi salaja pilti ikka teha.

 

100 inimest enda pilli järgi tantsima panna (näiteks pulmas), ei ole mingi probleem aga salaja n.ö ilma loata pilti teha on päris hirmus.

 

Ma südamest loodan, et õpitust oli kasu ja kõiki teadmisi ka praktikas rakendatakse.

 

Arengut oli õpilaste töödes nende 6 kohtumise järel näha. Me teame, kus veel vaja pingutusi teha ning usun, et Eesti fotomaastik kasvas mitme väga hea fotograafi võrra.

 

Edu teile mu kallid Kerttu, Kati, Kare, Triin, Anneli, Erlich ja Lea

 

Minu uus grupp alustab (lubatud aprilli asemel hoopiski) maikuus, kui soovid sellisest koolitusest osa võtta siis kirjuta mulle info@riinavaikmaa.com.

 

Kui grupp on koos lepime kokku meie esimese kohtumise aja ja läheme sealt edasi.

 

Koolituste info leiab SIIT

 

2 kohta on juba broneeritud nii, et kes ees see sees!

 

Siin aga mõned pildid meie koolituste päevadelt:

 

Ahjaa, suur suur aitäh kõikidele modellidele, kes pildistamise päevadel poseerimas käisid. Te olite tasemel ning tänu teile sai nii mõnigi portfoolio täiendust!

 


 

Tagasiside Karelt:

Olen juba ammu olud Riina tulihingeline jälgija facebookis ja ükshetk avanes selline võimalus. Kuna olen väikse lapsega kodune, siis tekkis mõtte, et peaks kodust aegajalt välja saama. JA miks mitte minna kuskile fotokoolitusele, kui see on see, mida sulle meeldib teda, ja end täiustada. Ma ei otsinud aktiivselt koolitust, kuid ükshetk jäi silma Riina koolitused. Õnneks sain õigel ajal jaole ja olin viimane liituja grupiga. Mõtlesin, et miks ma peaks valima kellegi, kelle töid ma ei ole jälginud ja kelle käekäik on mulle võõras. Riina oma aga meeldib mulle ja see oligi hea võimalus õppida enda ala parimalt. Nii siis saigi alustatud sellega.

2. Kuidas oli koolitus üles ehitatud ja mis sulle kõige rohkem meeldis? Koolituse ülesehitus oli super. Ei toimunud laialivalgumist, samuti ei tekkinud võimalust teistest maha jääda ning ühiselt kõik selgeks saada. Tore oli see, et iga kuu oli koolituse teema uus, ning ennekõike sai see kooskülastatud meie huvide ja soovidega.Samuti mis mulle meeldis, grupikoolitustel ei ole sul sellust võimalust, et üks teema võetakse läbi koos õpetajaga individuaalselt. See annab sulle palju enesekindlust ja minna teemasse süvitsi, mis tunduvad arusaamatud ja saab peatuda neis kohtades, mis just sulle keerulised.
3. Mis oleks võinud olla teisiti? Kui nüüd hakata mõtlema, mis oleks võinud olla teisiti, siis kohe justkui ei tulegi midagi meelde.
4. Mida uut sa õppisid? – Kuidas stuudio tehnikat kasutada – Kuidas modellidega ümberkäia, et ka neil oleks mugav – Kuidas töödelda ülilihtsalt fotosid, mis võibolla varem võtsid kauem aega – Mõned lihtsad, aga head nipid
5. Mis oli üllatav? Üllatav oli minu jaoks see, et kodustetööde tegemisel tekkis justkui hasart. Kui saime teema, siis hakkasin kohe peas ketrama , mida siis pildistada. Pahatihti juhtus just see, et kui arvasin , et nüüd on mul materjal olemas, siis kodus arvutis neid ülevaadates selgus, et see ei ole ikka see, mis peaks minu kodutööd esindama, siis tuli aga jälle uus ideede tulv peale ja uued võtted teha 🙂
6. Kas koolitusel õpitu oli sellist investeeringut väärt ja kas soovitaksid seda ka teistele? See on kindlasti seda väärt. Minul isiklikult ei ole see mahavisatud raha. Kui sul on see võimalus, ja sa tahad ennast täiustada enda ala parimal, siis ära lase seda käest ning võta kohe ühendist Riinaga 🙂

 

Tagasiside Katilt:

Valisin Riina Vaikmaa koolituse sellepärast,et tema stiil sobis suurepäraselt minule.

2. Kuidas oli koolitus üles ehitatud ja mis sulle kõige rohkem meeldis? Sobis väga hästi,et me kohtusime korra kuus stuudios ja saime kõike küsida ning valgustega ise katsetada. Ajaliselt graafik sobis,sest muude tegemiste kõrvalt ei oleks võimalik olnud intensiivsemalt osaleda. Kõige rohkem meeldis,et kui mul tuli küsimus ,siis sain vastuse väga kiiresti ja oskasin edasi tegutseda. Ei pidanud ootama järgmist koolitundi, et vastust saada. Et iga kuised pildistamised olid täpselt need mida vaja, mida peaks arendama endas…aga oled edasi lükanud kuna julgust vähe (meheportree, ise kaamera ees olema).
3. Mis oleks võinud olla teisiti? eriti ei olekski võinud midagi teisiti olla. Endal oleks võinud veel rohkem küsimusi ja ettevalmistust olla, et kursust intensiivsemalt ära kasutada.
4. Mida uut sa õppisid? Kuidas julgemalt kliendiga suhelda ja klient mugavalt ennast tundma panna,siis saab ka loomulikumad pildid ja saavutada elamuse effekt. Järeltöötluse süsteemi,et aega kokku hoida, oli vist kõige suurem õppimine 🙂 Kõik mis kuulsin ja nägin oli kasulik.
5. Mis oli üllatav? Et Riina tõesti ei varjanud midagi meiega jagamast fotograafia kogemustest ja mis tema senini on õppinud. Ja,et ta tegelikult ka nii meeldiv ja sümpaatne inimene on, kui tema kodulehe järgi võis aimata 🙂
6. Kas koolitusel õpitu oli sellist investeeringut väärt ja kas soovitaksid seda ka teistele? Arvan et investeering oli seda väga väärt. Parem võtta üks asjalik koolitus ja sealt edasi liikuda mida õppisid. Kindlasti soovitan teistele ka!

 

Kohtumiseni!

 

Eelmine Fotokoolitus Valguse ja Varju Mäng
Järgmine Päev muinasjutu printsessidega- soengupildid

Comments are closed.